Чистка анальних залоз

Анальні (параанальні) залози - особлива група шкірних залоз ссавців, що відкриваються в порожнину прямої кишки або біля анального отвору. Анальні залози - похідні потових і сальних залоз. Виділення анальних залоз здебільшого пахучі, використовуються для відлякування ворогів, або залучають осіб іншої статі, або служать для мічення території, зайнятої даної твариною.

Зазвичай вміст цих залоз спорожнюється під час дефекації за рахунок здавлювання м'язами сфінктера, іноді - під час переляку або сильного фізичного напруження собаки.

Анальні залози у собак, на даний момент, - вже фактично рудиментальний орган. Тому часто порушується процес їх нормального функціонування. Якщо це відбувається, то секрет стає занадто густим, протоки анальних залоз засмічуються, секрет застоюється і залози запалюються.

Запалення залоз заподіює собаці дискомфорт і є небезпечним для її здоров'я. Факторів, що впливають на розвиток запального процесу безліч :

- велика кількість тваринних білків у раціоні;

- хронічні запори;

- під час вірусних захворювань;

- при загальному зниженні імунітету;

- під час стресових навантажень (наприклад, при вагітності у сук або в період активних в'язок у псів).

Тому необхідно очищати анальні залози своїх улюбленців. Це зручно робити перед купанням, щоб після процедури як слід вимити тварину і позбутися запаху . Іноді секрет "вистрілює" струменем на відстань до метра, тому найзручніше чистити собаку у ванній. Робити це слід відповідно до швидкості наповнення залоз у тварини. Одним собакам досить провести чистку раз на півроку, іншим - щомісяця.

Звертайтеся до нас і наші фахівці допоможуть Вашому чотирилапому улюбленцю завжди бути здоровим і привабливим.

Замовити стрижку собак у Києві або замовити мобільний салон для Вашої кішки додому або квартири можна по телефонах 098-544-32-55, 099-528-77-02 або у розділі Контакти.